W sobotę 15 grudnia br. na deskach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione, po raz czternasty, przedstawienie teatralne. Tym razem w LO zabrzmi musical "Mamma Mia"2 (fragmenty). Będzie to kontynuacja historii przedstawionej w poprzednim roku. Nie zabraknie jednak ciekawych rozstrzygnięć i nowych motywów.


Ze względu na olbrzymie zainteresowanie i brak miejsc na przedstawieniach o godz. 16:00 i 19:00, zostanie wystawiony dodatkowy spektakl o godz. 14:00. Wszystkich chętnych zapraszamy do rezerwacji miejsc.

Licealne święto teatru ponownie objął Honorowym Patronatem Ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis. Niezmiennie w I akcie zagrają uczniowie, w II - nauczyciele, a w III - rodzice, samorządowcy, księża i goście. Nie zabraknie również znanych osobowości aktorskich i medialnych. W tym roku, na licealnych deskach, wystąpią: Agnieszka Kawiorska ("Pitbull. Ostatni pies","Ślad"), Beata Tadla (prezenterka telewizyjna, zwyciężczyni "Tańca z Gwiazdami"), Lesław Żurek ("Mała Moskwa", "Londyńczycy"), Mirosław Oczkoś ("Na Wspólnej", specjalista PR).

- To będzie wspaniała teatralna uczta z muzyką kultowego zespołu "ABBA". Poza tym przygotowaliśmy kilka muzycznych niespodzianek. Idea przedstawienia pozostaje niezmienna: wręczenie stypendiów maturzystom LO, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki maturalne i angażowali się w życie szkoły - dodaje dyrektor Tomasz Marczak.