To już 25 raz zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W tym roku dla najstarszych i dla najmłodszych, czyli dla dzieci i seniorów! Co działo będzie się w powiecie świdnickim?

MARCINOWICE
Trwa odliczanie do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do którego włącza się również gmina Marcinowice. W tym dniu Gminny Ośrodek Kultury zaprasza w gościnne progi Szkoły Podstawowej w Strzelcach, gdzie odbędzie się wielkoorkiestrowe granie.Zapraszamy od godziny 16.00 do sali gimnastycznej, w której czekają atrakcje dla całych rodzin. Organizatorzy przewidzieli występy taneczne w wykonaniu uczniów szkół w Marcinowicach i Strzelcach, pokaz żonglerki piłką nożną, pokaz akrobatyczny, prezentację dziecięcych talentów, prezentację strażackiego sprzętu. Wśród atrakcji towarzyszących pojawi się m.in. sala retro gier komputerowych, kiermasz twórczości dziecięcej, kuchnia polowa z pysznym gulaszem, zdobienie pierników, malowanie twarzy. Do wylicytowania będzie mnóstwo przedmiotów podarowanych przez firmy i mieszkańców, wśród nich: karnety na jazdy konne, dzień żeglowania po Jeziorze Mietkowskim, torty WOŚP, vouchery na zabiegi kosmetyczne  i fryzjerskie. O godzinie 19.00 rozbłyśnie “światełko do nieba”.

ŻARÓW

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka znów zagra dla dzieci i seniorów. Tradycyjnie do największej publicznej zbiórki przyłączy się również Żarów. W niedzielę, 15 stycznia na ulice miasta i okolicznych wsi wyjdą wolontariusze wyposażeni w czerwone serduszka-naklejki i identyfikatory, którzy będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

- Zapraszamy serdecznie na 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, jak zawsze zaczniemy grać rano w Bajkowym Przedszkolu, a w godzinach popołudniowych czekamy na wszystkich w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Bądźmy razem w tę niedzielę i zagrajmy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia opieki medycznej seniorom - zaprasza Beata Jurczak szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie.

WOŚP "BAJKOWE PRZEDSZKOLE" 15 stycznia godz. 10.00-12.30

W programie: jasełka w wykonaniu 5-latków "Tygryski", rozdanie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu "Choinka Bożonarodzeniowa" przez Burmistrza Miasta Leszka Michalaka, aukcja choinek, piernikowych serc i masek karnawałowych, kiermasz kartek okolicznościowych, świąteczna kawiarenka (pączki - specjalność kuchni przedszkola, ciasta - specjalność mam), zabawy i gry zręcznościowe, zajęcia artystyczne.

GMINNE CENTRUM KULTURY I SPORTU 15 stycznia godz. 16.00-19.00 (hala sportowa przy ul. Piastowskiej 10a)

Zabawy dla najmłodszych, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, tort z okazji 25. Finału WOŚP, loteria fantowa i wiele innych niespodzianek. Na licytacji biografia Roberta Lewandowskiego z autografem piłkarza od posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, koszulka Patryka Klimali piłkarza Jagielloni Białystok z autografami wszystkich zawodników, koszulka z autografem Moniki Pyrek, wspólna rozgrywka w kręgle z Leszkiem Michalakiem, plenerowy pokaz filmowy Fundacja InicjatywaB, rodzinna sesja fotograficzna od Małgorzaty Niewady, wyjątkowy herb Zjednoczonych Żarów i turkawki przyjaźni przygotowane przez Pracownię Stylu Zuzanna Urbanik i wiele innych. Nie zabraknie także pysznego domowego ciasta, które będą serwować panie z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - W tym roku państwo Iwona i Witold Markiewiczowie przekazali na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy młyn w Siedlimowicach. Osoba, która wygra licytację zostanie na jeden dzień młynarzem i pod czujnym okiem właścicieli zgłębi wiedzę na temat pracy w młynie. Oczywiście dla zwycięzcy zostaną przygotowane liczne niespodzianki - mówi Tomasz Pietrzyk zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

ŚWIEBODZICE
15 stycznia w całej Polsce odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Świebodzicach Orkiestra zagra, jak co roku, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza. Finał rozpocznie się o godz. 13:00 w hali sportowo-widowiskowej OSiR przy ul. Mieszka Starego 6. Na ulicach Świebodzic od rana będzie kwestować 110 wolontariuszy.

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszego miasta do wspólnego grania, zbieramy pieniądze na sprzęt medyczny dla maluszków na oddziałach ogólnopediatrycznych i godną opiekę dla seniorów – mówi Zofia Marek, szefowa świebodzickiego sztabu. Wraz z młodzieżą, ponad setką wolontariuszy i wieloma zaangażowanymi osobami, sztab przygotował bogaty program artystyczny. Gwoździem programu będzie oczywiście licytacja darów, przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Wśród nich jest np. album z olimpiady w Rio de Janeiro z autografem Mai Włoszczowskiej, vouchery na romantyczną kolację i wycieczkę, mega długi, wydziergany na drutach szalik, sanki marzeń, i wiele innych.

STRZEGOM
Strzegom, podobnie jak wiele miejscowości w Polsce i poza granicami kraju włącza się w wydarzenie, które niesie nadzieję i radość.  Orkiestra tu będzie grała do końca świata i jeszcze dzień dłużej, ponieważ zawsze będą potrzebujący pomocy, walczący o życie i zdrowie. Pamiętajmy i my, że w każdej chwili możemy znaleźć się po drugiej stronie. W niedzielę, 15 stycznia br. na ulice Strzegomia i Jaroszowa wyruszą wolontariusze. W tym roku jest 50 fantastycznych młodych ludzi, którzy zapukają do serc i poproszą o "symboliczną złotówkę" do puszki. W sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury już od godz. 15.00 rozpoczną się prezentacje artystyczne oraz licytacja gadżetów WOŚP, przedmiotów i tortów ofiarowanych przez mieszkańców gminy Strzegom. Na scenie programy artystyczne zaprezentują dzieci ze strzegomskich przedszkoli nr 2, 3, 4, Zespół Folklorystyczny "Kostrzanie", dzieci z sekcji pianina i skrzypiec z SCK, Akademia Tańca i Ruchu Bans, Zespół instrumentalno - wokalny Rondo, zespół Damiana. Czekamy na potwierdzenie występów kolejnych artystów. O godz. 20.00 "światełko do nieba", czyli fontanna ognia w kierunku Dobrych Aniołów. Oto niektóre gadżety i propozycje licytacji. Gadżety z głównego sztabu to: zegar ścienny, poduszka, t-shirty, kalendarze ścienne i kalendarz kieszonkowy, kubek termiczny, pendrive, pozycje książkowe o historii WOŚP, folderki. Lista przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców jest długa i pozostanie otwarta. Na chwilę obecną mamy między innymi kubki z dedykacją, torty, puszki metalowe, prace plastyczne i rękodzielnicze artystów - amatorów. Jest też ciekawa propozycja przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną ze Strzegomia. Zostanie zlicytowany karnet na cięcie samochodu osobowego specjalistycznym sprzętem, oczywiście w stroju strażaka. Licytacja będzie się odbywała od godz.15.00, a cięcie samochodu będzie miało miejsce na parkingu SCK w godzinach od 16.00 do 17.00.

DOBROMIERZ

Tegoroczne wydarzenie, które odbywa się pod hasłem: ,,Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”, z dużym zaangażowanie wspierają uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Roztoce, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji oraz pozostałymi placówkami oświatowymi z naszej gminy. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze z puszkami pojawią się w miejscowościach na terenie całej gminy. W godzinach popołudniowych natomiast zapraszamy wszystkich, którym los chorych dzieci i seniorów nie jest obojętny, na wielki finał do świetlicy wiejskiej w Roztoce, gdzie czekać będzie na Państwa wiele atrakcji. Szczegółowy harmonogram przedstawiamy poniżej. Impreza rozpocznie się już o 13.00 bajką Kopciuszek. Później czekać nas będą pokazy karate, śpiewy, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu Straży Pożarnej z Roztoki licytacje.
Zabawa zakończy się około godziny 16.

ŚWIDNICA
Już o 11. przy ulicy Krzywoustego na osiedlu Zawiszów, na zamkniętym odcinku drogi można będzie przejechać się samochodem rajdowym. Główna część Orkiestry rozpocznie się zaś o godzinie 14. w Galerii Świdnickiej, gdzie czekały będą na zainteresowanych świdnickie zespoły folklorystyczne, wokaliści ze studia Katharsis i wiele, wiele innych atrakcji dla dorosłych i dzieci. A już około 18.00 na scenie pojawi się Patrycja Markowska, której chyba bliżej nikomu przedstawiać nie trzeba...O godzinie 20.00 przed wejściem do Galerii podziwiać zaś można będzie efektowny pokaz sztucznych ogni.