IKEA wycofuje ze sprzedaży ciasto SÖTSAK SKUMTOPP, 180 g. Powodem decyzji jest nieprecyzyjna informacja dotycząca zawartości mleka w składzie. GIS zaleca, by klienci uczuleni bądź nietolerujący mleka lub jego składników zwrócili zakupione ciasto SÖTSAK SKUMTOPP do najbliższego sklepu IKEA w celu odzyskania zwrotu kosztów.

Komunikat GIS:

Bezpieczeństwo żywności jest dla IKEA bardzo ważne. Chcemy, aby klienci mieli pewność, że produkty sprzedawane i podawane w IKEA są bezpieczne i zdrowe do spożycia. Po uzyskaniu informacji o nieprecyzyjnej deklaracji zawartości mleka w składzie produktu, IKEA wycofała ze sprzedaży ciasto SÖTSAK SKUMTOPP, 180 g, z datą przydatności do spożycia pomiędzy 2019-03-12 a 2019-04-18. Produkt zawiera serwatkę w proszku, która pochodzi z mleka, przez co może stanowić zagrożenie zdrowia u osób z alergią bądź nietolerancją mleka lub jego składników. Niestety, choć serwatka jest wymieniona w składzie produktu, to nie ma informacji dotyczącej zawartości mleka w produkcie.

Ciasto SÖTSAK SKUMTOPP jest bezpieczne do spożycia dla osób, które nie cierpią na alergię lub  nietolerancję mleka i jego składników. Klientom uczulonym lub nietolerującym mleka zalecamy zwrócenie produktu w najbliższym sklepie IKEA w celu uzyskania pełnego zwrotu kosztów. Dowód zakupu nie jest wymagany. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Zapewniamy, że nieustannie dążymy do zapewnienia jak najlepszej jakości naszych produktów. „