Nowy rok szkolny 2018/2019 wystartował. Wakacyjna laba kiedyś musiała się skończyć...


Ponad 1200 uczniów szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych) przywitało dziś nowy rok szkolny w Świdnicy. Uroczyste apele, spotkania po kilku tygodniach rozłąki, nowe szkoły, nowi koledzy i koleżanki. Cykl powtarzany każdego roku wywołuje sporo emocji. Nastroje ogólnie jednak były dobre - uśmiechnięte twarze dominowały na apelach. Życzymy wszystkim samych pozytywnych emocji, dobrych ocen i sukcesów! Drodzy uczniowie - to będzie wasz rok!


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

- Pierwszą okazję do wypoczynku od nauki uczniowie będą mieli w grudniu. Zimowa przerwa świąteczna w tym roku rozpocznie się dopiero w Wigilię, czyli poniedziałek, 24 grudnia i potrwa do końca roku, 31 grudnia 2018 r. Tradycyjnie wolny od nauki będzie też Nowy Rok.

- Pierwsi ferie rozpoczną uczniowie województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego. Ich odpoczynek potrwa od 14 do 27 stycznia. Nieco później, 21 stycznia ferie rozpoczną uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. 28 stycznia wyznacza początek dwutygodniowej przerwy zimowej dla uczniów z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego. Jako ostatni na ferie zimowe wyjadą dzieci i młodzież z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

- Wiosenna przerwa świąteczna wyznaczona została w tym roku zaplanowana od 18 do 23 kwietnia 2019 r. Wielkanoc wypada w niedzielę 20 kwietnia, a Poniedziałek Wielkanocny - 21 kwietnia.

- Tegoroczny weekend majowy rysuje się bardzo atrakcyjnie nie tylko dla uczniów, ale i dla rodziców. Pod warunkiem, że dysponować będą odpowiednią liczbą dni urlopu. 1 maja wypada w środę, a 3 maja w piątek.

- Pierwszy dzień astronomicznego lata wyznaczy w tym roku także ostatni dzień roku szkolnego. Zatem w najdłuższym dniu 2019 roku, 21 czerwca, uczniowie rozpoczną wakacji. Co więcej, w dniu poprzedzającym ostatni przed wakacjami szkolny dzwonek, w czwartek 20 czerwca, przypada Boże Ciało – dzień ustawowo wolny od pracy.