W poniedziałek dzieci i nauczyciele w polskich szkołach zderzą się z problemami wynikającymi z pospiesznego wprowadzenia reformy edukacji. Odczujemy to wszyscy w mniejszym lub większym stopniu, a zwłaszcza samorządy, rodzice i przede wszystkim uczniowie. Mieszkańcy Świebodzic, rodzinnego miasta p. minister Zalewskiej, także dołączą swój głos sprzeciwu. Chcemy powiedzieć, że nie podoba nam się ani duża część założeń reformy, ani sposób jej wprowadzenia.


Rząd PiS pomimo zapowiadanych konsultacji społecznych i obietnic liczenia się z głosem obywateli, zlekceważył zarówno rady specjalistów jak i 910 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji.

Z treści programowych wyrzucono wiele istotnych zagadnień, niektóre fakty przedstawione są w sposób nie do końca zgodny z prawdą. Zatem to na rodzicach, w większym niż dotychczas stopniu, będzie spoczywał ciężar nauczenia dzieci wielu rzeczy niezbędnych do życia we współczesnym świecie.

O tym i innych rozterkach chcemy mówić na pikiecie. W imieniu wszystkich, których martwi los polskich uczniów i nauczycieli, a w zasadzie każdego obywatela, bo przecież od tego, jak wykształceni i wychowani ludzie opuszczą szkolne mury, zależy przyszłość Polski.

Pikieta pod hasłem „Chcemy dobrej szkoły!” odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017r. w godzinach 17:00 - 19:00 na Rynku w Świebodzicach.

Organizatorzy:

Komitet Obrony Demokracji,

Partia Razem,

Inicjatywa Polska,

Kongres Kobiet

Do zabrania głosu zaprosiliśmy także przedstawicieli .Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i innych partii oraz osoby niezrzeszone w żadnej organizacji. Wśród przemawiających będą dolnośląskie posłanki: Katarzyna Mrzygłocka i Elżbieta Stępień.