Dwudziesty, jubileuszowy Ranking Liceów i Techników Perspektywy jest szczególny ze względu na „okrągłą” rocznicę powstania jego pierwszej edycji. Natomiast pod względem metodologicznym – od wprowadzenia w roku 2011 jako głównego kryterium wyników matury – zmienia się w niewielkim stopniu i zawsze po długich konsultacjach z ekspertami. Dzięki temu co roku powstaje szczegółowa i wiarygodna „fotografia” polskich szkół średnich, wykonana pod nieprzypadkowym kątem.


Ranking pokazuje szkoły, w których warto się uczyć. Z tabel, które są publikowane, można odczytać dużo: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, a która wspina się coraz wyżej w zestawieniu. Gdzie najlepiej wypada matura z matematyki, a gdzie jest najwięcej laureatów olimpiad. To wiedza na wagę życiowego sukcesu!

Jak prezentują się w owym rankingu placówki z powiatu świdnickiego? Ranking obejmuje 500 szkół z całego kraju. Świdnickie II LO im. Stefana Banacha uplasowało się na 190 miejscu w Polsce. Zaś I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy znalazło się na miejscu 242. Warto dodać, że obie nasze szkoły zanotowały skok w porównaniu z rankingiem z lat ubiegłych.

Pełny ranking liceów: RANKING PERSPEKTYW 2018