Klub Dziecięcy Dzieciaki do Dzieła! powstał aby uczyć i rozwijać dzieci od 1 do 3 roku życia.


Jesteśmy pasjonatami swojej pracy, pracy z dziećmi, które również dzięki nam poznają świat. Wiemy, jak ogromne znaczenie ma sposób pokazywania im otaczającej rzeczywistość tak, aby zachęcić do jej odkrywania. Wiemy, jak ważne jest wyrażanie i akceptacja własnych emocji, odkrywania zainteresowań i realizacja pragnień. Bo i maluszki mają swoje pragnienia, które pomagamy osiągnąć.
 
Powierzają nam Państwo swoje dzieci na kilka godzin dziennie. To czas kiedy maluszek rośnie, odpoczywa, rozwija się, czuje się ważny i bezpieczny. Aby tak się stało początek opieki rozpoczynamy w oparciu o ważny czas adaptacji, do której Państwa zachęcamy.
 


Dziecko, które „wychodzi” z domu i przechodzi pod opiekę klubu dziecięcego (żłobka), przeżywa pierwszą w swoim życiu zmianę. To ogromne wydarzenie w życiu dziecka i poważna zmiana w życiu rodzica. 
Przygotowujemy się do tego etapu rozpoczynając godzinami adaptacyjnymi (3h) – rodzic z dzieckiem na sali. W ten sposób nasz nowy podopieczny poznaje przestrzeń i opiekunów przy swoich rodzicach, co sprawia, że czuje się bezpiecznie w tej ważnej życiowo zmianie.
 


Patrzymy na każde dziecko indywidualnie, starając się dostosować do jego potrzeb. W dobrej atmosferze, a taka tworzy się tylko gdy dziecko czuje się bezpiecznie, możemy zbudować wspaniałego człowieka o silnym poczuciu wartości i radości z odkrywania tego co jeszcze nieznane.
 


W naszym Klubie zapewnia to wszystko wyjątkowa atmosfera oparta na współpracy z rodzicem, jak zespół opiekunek, które oprócz przygotowania merytorycznego (zwłaszcza psychologii dziecka) są ciepłymi, uśmiechniętymi osobami o wysokiej kulturze osobistej. Cel ten osiągamy również przez współpracę z psychologiem dziecięcym i innymi specjalistami oraz pasjonatami pracy z dziećmi. Dzięki temu udało nam się stworzyć miejsce będące przystanią spokoju, dobrych wzorców i twórczego rozwoju, zgodnie z naszą misją i wizją oraz wyznawanymi wartościami.

Zainteresowani? Czekamy na kontakt! Dzieciaki do dzieła! ul. Szymanowskiego 13 w Świdnicy, telefon+48 72 12 73 555, mail kontakt@dzieciakidodziela.pl