Sukces zawodowy to łączenie pasji z zarabianiem pieniędzy. Ten cel przyświeca nowoczesnej edukacji policealnej, która gwarantuje uprawnienia do wykonywania ciekawych i modnych zawodów w cztery semestry. Na co warto zwrócić uwagę przed rozpoczęciem nauki?


Bogaty wybór

To szkoła powinna dostosowywać się do uczniów, a nie odwrotnie: - Dlatego nasze placówki znajdują się aż w 46 miastach w całej Polsce i oferują niemal sto kierunków nauczania – mówi dyrektor Oddziału TEB Edukacja w Świdnicy.

Dobór odpowiedniego kierunku nie tylko ułatwia znalezienie ciekawej i intratnej posady po zakończeniu kształcenia, ale przede wszystkim pozwala poszerzyć zainteresowania i wesprzeć pasje profesjonalną wiedzą oraz zdobytymi uprawnieniami. W tym sezonie dużą popularnością cieszą się takie kierunki jak: opiekunka dziecięca, terapeuta zajęciowy czy florysta. Wszystkie dostępne są w ofercie dziennej, wieczorowej i weekendowej – zdradza dyrektor oddziału.

Nowoczesne metody

Szkoły policealne to etap łączący naukę z życiem zawodowym, dlatego powinny uczyć praktycznych umiejętności. Z tego też powodu kierunki prowadzone są pod okiem patronów – profesjonalnych marek, które nadają swój znak jakości najlepszym szkołom, organizują szkolenia i zapewniają wysokiej jakości materiały.

Warto również sprawdzić czy program nauczania podąża za trendami. Na przykład na kierunku terapeuta zajęciowy w szkole TEB Edukacja znajdują się zajęcia z arteterapii, które pomagają w zrozumieć uczestnika terapii i zbudować z nim więź. Co istotne, szkoła TEB Edukacja prowadzi zajęcia również dla osób po 50 roku życia.

Certyfikaty i zaświadczenia

- W tym roku zostałam dyplomowaną florystką i znalazłam pracę w miejscowej kwiaciarni – cieszy się Alicja. - Myślę jednak o własnym biznesie – dodaje rozmarzona. Oprócz państwowego dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie florystki, Alicja otrzymała także świadectwo ukończenia szkoły TEB Edukacja oraz zaświadczenie o przebiegu nauczania. Dzięki temu jej umiejętności są poświadczone i udokumentowane.

W zależności od kierunku, szkoły TEB Edukacja oferują także dodatkowe certyfikaty, na przykład ze wspomnianej już Arteterapii na kierunku Terapeuta zajęciowy, czy z masażu Shantala na kierunku Opiekunka dziecięca. Na obu kierunkach można także otrzymać certyfikat z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak widać edukacja w szkole policealnej to ogromna dawka praktycznej wiedzy, która daje dobry start w życie zawodowe. Od spełnienia zawodowego dzielą cztery semestry. Swoją przygodę zacznij już we wrześniu!

Więcej informacji tutaj:

https://teb.pl/miasta/swidnica/oferta