Poniesienie ponad miliarda złotych nakładów inwestycyjnych zadeklarowali przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się w I półroczu 2018 roku na realizację projektów w wałbrzyskiej strefie. Zezwolenia na działalność otrzymały 22 firmy, które zatrudnić mają ponad 425 nowych pracowników.


Do grona inwestorów strefowych dołączyło 10 przedsiębiorstw, 12 zdecydowało się na rozszerzenie działalności w WSSE „INVEST-PARK”. Aż 16 projektów związanych jest z rejonem Dolnego Śląska. 4 inwestycje realizowane będą w Wielkopolsce, natomiast 2 na obszarze Opolszczyzny.

Wśród inwestorów znalazły się firmy polskie, amerykańskie, chińskie, luksemburskie, duńskie, japońskie, niemieckie, brytyjskie, holenderskie, belgijskie, południowo-koreańskie oraz hiszpańskie. 8 projektów prowadzonych będzie przez przedstawicieli średniego i małego biznesu. Nowe inwestycje związane są z 15 sektorami działalności. Najliczniej reprezentowana jest branża motoryzacyjna, meblarska oraz metalowa.

Obecnie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na terenie województw dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego, działa ponad 230 przedsiębiorców. Firmy zainwestowały przeszło 27 mld złotych i zatrudniają blisko 53 tys. pracowników.
 
Trzy z inwestycji zlokalizowane są w Świdnicy. Firmy te zadeklarowały utworzenie 35 nowych stanowisk pracy:

IDEAL Automotive Swidnica sp. z o.o.

Świdnica

Motoryzacyjna

Utworzenie nowego przedsiębiorstwa, w którym będzie prowadzona działalność gospodarcza polegająca na produkcji podłóg ładunkowych do samochodów.

THT Produkcja Opakowań Przemysłowych sp. z o.o.

Świdnica

Opakowania

Nowy projekt inwestycyjny, polegający na zwiększeniu zdolności produkcyjnych w odniesieniu do produkcji opakowań przemysłowych oraz rozszerzenie asortymentu produkowanych opakowań poprzez stworzenie grupy opakowań bazujących na cienkich materiałach termoplastycznych.


SOLGAZ sp. z o.o.

Świdnica

AGD

Celem inwestycji jest rozwój i rozbudowa istniejących linii produkcyjnych, mająca na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych firmy w zakresie płyt gazowych gaz pod szkłem.