Jeśli chcesz robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilne warunki pracy – już dziś możesz zostać policjantem. Z każdym rokiem zawód ten cieszy się coraz większym zaufaniem obywateli. To praca dla ludzi z pasją, w prestiżowej i państwowej instytucji. Zastanawiałeś się nad pracą w Policji? Zrób kolejny krok. Nie czekaj, aż ktoś inny zajmie Twoje miejsce.

Służba w Policji daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach.

Zostając policjantem, tworzysz ponad 100 - tysięczną formację, pomagającą obywatelom i dbającą o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian.
Spróbuj, bo naprawdę warto. Być może w ten sposób spełnisz również swoje ukryte marzenia. Policjant, to zawód dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliłeś pomocy, bywa bezcenna.
 
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie (www.policja.pl) oraz pod numerem telefonu 74 858 22 03 lub 74 858 2338, a także osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy od poniedziałku do piątku w  godz. 07.30 do 15.30.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Według danych z połowy 2015 roku, w policji pracuje 97,2 tys. osób z czego średnia zarobków wynosi 4,5 tys. zł. Z danych komendy głównej policji wynika, że stażysta zarabia 1,608 zł netto (na rękę). Do tego ma zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie. Z kolei szeregowy policjant otrzymuje 2,437 zł netto, kontroler ruchu drogowego 3,151 zł netto, detektyw/asystent 3,385 zł netto, kierownik referatu 4,065 zł netto, komendant powiatowy 6,802 zł netto, komendant wojewódzki: 8,807 zł netto, zastępca komendanta głównego 12,474 zł netto i na samym szczycie zarobkowej piramidy jest komendant główny z pensją 14,281 zł netto.

Od tego roku na konto funkcjonariuszy służb mundurowych wpada średnio o 253 zł miesięcznie więcej, a pracowników cywilnych o 250 zł. To wynik zeszłorocznej zapowiedzi szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. A to nie koniec podwyżek, bo od 2019 r. kolejne trafią do policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz pracowników Biura Ochrony Rządu. Wówczas mundurowi otrzymają średnio 309 zł więcej, a cywile 300 zł.