Świebodzicka firma Defalin Group dołączyła do podmiotów, które zdecydowały się na działalność w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Gmina Świebodzice rozstrzygnęła właśnie przetarg na sprzedaż ponad 3 hektarów gruntu.

Pierwsza produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć w przyszłym roku. Docelowo zakład przeniesie się całkowicie z produkcją z ul. Towarowej do 2021 roku.

- Do grona inwestorów w Podstrefie dołączyła kolejna, rodzima firma – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. - Defalin jest przedsiębiorstwem o długoletniej tradycji, które dynamicznie się rozwija, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że firma postanowiła ten rozwój kontynuować w swoim rodzinnym mieście.

Defalin jest producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Istnieje na rynku tak naprawdę od ponad 100 lat - w roku 1911 powstała Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów, dziś firma Defalin Group kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych. Obecnie jest firmą o silnej i wiodącej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym produktów opakowaniowych dla rolnictwa oraz przemysłu.

W świebodzickiej podstrefie pozostał jeszcze do sprzedania nieco ponad hektar gruntu. Przetarg na działkę zostanie wkrótce ogłoszony.

W Podstrefie działają następujące firmy:
Kelvion (dawna GEA), Vasco-Tech, Droper Logistic, Enwar, Segepo, ISOPAK.