Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy to szkoła kładąca ogromny wręcz nacisk na praktyczne umiejętności uczniów w zawodach z największym zapotrzebowaniem pracowników na światowym rynku pracy.

Od wczoraj oficjalnie do grona firm ściśle współpracujących z ZSB-E dołączyła firma RST Software Masters - oddział w Świdnicy - dyrektor szkoły Krystyna Kowalonek i prezes zarządu RST Krzysztof Habowski podpisali list intencyjny. W ZSB-E powstanie teraz specjalna klasa patronacka.
 
- Jako RST Software Masters, zdecydowaliśmy się na utworzenie w ZSB-E klasy patronackiej. Stworzyliśmy dla niej autorski program nauczania, w ramach którego kilka godzin lekcyjnych, w każdym tygodniu, będzie przeznaczonych na praktyczną naukę zawodu programisty. Nauczycielem będzie pracownik naszej firmy, praktyk tego zawodu. Dzięki temu wiedza zdobywana przez uczniów, będzie dokładnie tą, która jest potrzebna na rynku pracy. Dodając do tego praktyki w naszej firmie oraz zatrudnienie dla najlepszych, przedstawiamy atrakcyjną ofertę dla każdego młodego człowieka, chcącego być fachowcem w jednym z najbardziej pożądanych zawodów świata - mówi Krzysztof Habowski z RST.


- To kolejna firma, z którą współpracujemy. Nieoceniony jest nasz kontakt z przemysłem, a jeżeli jest to przemysł światowej klasy przez wielkie "P", to dla naszych uczniów jest to niesamowita szansa - podsumowała dyrektor Krystyna Kowalonek.