Jeszcze w tym roku będzie możliwość zagrania w Lotto bez wychodzenia do kolektury, ponieważ Totalizator Sportowy zamierza uruchomić sprzedać gier Lotto przez Internet.


Już od 27 lat działa sprzedaż gier LOTTO, która prowadzona jest za pomocą systemu online, dzięki czemu nie musimy wypełniać blankietów wybierając losowe liczby (mowa tutaj o systemie "gra na chybił trafił").

Sprzedaż tradycyjnych produktów LOTTO przez internet to jednak nie wszystko co w tym roku wprowadził Totalizator Sportowy do swojej oferty. W czerwcu bieżącego roku uruchomione zostały pierwsze salony gier na automatach tej firmy. Do końca 2018 roku ma być ich około 50 w całej Polsce.

– Jako jedni z pierwszych w Europie 27 lat temu wprowadziliśmy system online do sprzedaży gier loteryjnych i był to duży przełom w funkcjonowaniu Totalizatora Sportowego. Wcześniej, aby zagrać w nasze gry, trzeba było wypełnić kupon odręcznie. Potem były one przez kolektorów pakowane i wysyłane do centrali w Warszawie. Zanim wszystko zostało sprawdzone – kto wygrał i gdzie – mijało kilka dni. Po wprowadzeniu systemu online jest prościej, ponieważ w naszych przeszło 17 tys. punktów wszystko jest scentralizowane, wszystkie informacje są przekazywane na bieżąco – mówi Aida Bella dla portalu money.pl.

Totalizator Sportowy jest także jednym z głównych źródeł finansowania polskiego sportu i rekreacji. Od 1994r. spółka ta przekazała ponad 11 miliardów złotych na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej zarządzanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Resort przekazuje te środki na, między innymi budowę lub adaptację infrastruktury sportowej oraz projekty sportowe dla samorządów lokalnych.