Długo wyczekiwana i ważna dla mieszkańców powiatu jaworskiego i okolicznych powiatów inwestycja, związana z budową fabryki silników Mercedesa, może już ruszyć pełną parą. Trwa rekrutacja pracowników do tej fabryki, choć obiekt dopiero powstaje.


Po wielu spotkaniach z niemieckim inwestorem oraz analizie 11 tomów dokumentów projektowych przez pracowników Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego w Jaworze firma Mercedes-Benz Manufacturing Poland uzyskała pozwolenie na budowę. Stosowny dokument został podpisany z upoważnienia starosty jaworskiego przez Małgorzatę Jakimowicz, naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Jaworze. Tym samym inwestor uzyskał już wszystkie niezbędne zezwolenia oraz decyzje, które uprawniają go do rozpoczęcia prac budowlanych.


Kiedy fabryka powstanie?

Jak wynika z założonego harmonogramu, zakończenie budowy ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia 2019 roku. Prace ruszają w sierpniu. Od wielu miesięcy trwa już  proces rekrutacji pracowników firmy.  Aktualne ogłoszenia można znaleźć na jej stronie internetowej.

19 czerwca wmurowano kamień węgielny pod przyszły zakład, w którym będą produkowane silniki do wszystkich modeli Mercedesa. Pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz zostanie zlokalizowana w gminie Jawor, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład, w ramach nowo powstałej spółki Mercedes-Benz Manufacturing Polska, będzie produkował czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Będzie kosztował 2 miliardy złotych, powstanie w nim około 500 nowych miejsc pracy.

PRACA W MERCEDESIE: REKRUTACJA