Producent opakowań dla sprzętu AGD, włoska firma ISOPAK, w sobotę, 30 września, uroczyście otworzyła swoją nową fabrykę w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.


To trzeci zakład w Polsce tej firmy, pierwszy na Dolnym Śląsku. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział m. in. szefowa ISOPAK Poland Alessandra Baronciani, Zastępca Burmistrza Świebodzic Krystian Wołoszyn, przedstawiciele Polsko-Włoskiej Izby Handlowej, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” i wielu innych, zaproszonych gości.

- Gratuluję firmie rozwoju i poszerzania swojej działalności, to fundament każdego biznesu – podkreślał w swoim wystąpieniu Krystian Wołoszyn, Zastępca Burmistrza Świebodzic. – Cieszymy się, że ISOPAK wybrał właśnie Świebodzice, to dla nas ważne, bo każdy nowy zakład to nowe miejsca pracy dla świebodziczan. W imieniu władz miasta deklaruję wszelkie wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

Budowa fabryki w świebodzickiej Podstrefie trwała rok.

Firma kupiła 2,75 ha terenu w świebodzickiej podstrefie, działka zlokalizowana jest w obrębie ulic Strefowej i Lotniczej. Powstała tu hala produkcyjna o powierzchni 5 tys. m2. Zakład będzie produkował opakowania dla przemysłu AGD, jego głównym kontrahentem jest forma Electrolux.

Wartość inwestycji to 18 mln zł. Na początek pracę w firmie znalazło kilkanaście osób.