Polski producent sprzętu AGD – firma Solgaz Sp. z o.o. oddaje do użytku nową halę w Świdnicy.Działająca w Świdnicy spółka Solgaz dzięki temu podwoi swoją powierzchnię. Na nowej hali produkowane będą m. in. innowacyjne płyty kuchenne gazowe pod szkłem. To kuchenki, na których można gotować bez otwartego ognia, mimo że paliwem jest gaz, nie prąd, wytwarzający promieniowanie podczerwone. U początków produkcji była podobno oryginalna kuchenka skonstruowana przez bezrobotnego pracownika dzierżoniowskiej Diory po upadku zakładu.

- Obecna ekspansja naszego sprzętu na 30 krajów na świecie spowodowała znaczny wzrost produkcji. Tym samym dotychczasowa powierzchnia hali stała się niewystarczająca. W ubiegłym roku podjąłem rozmowy z WSSE „Invest Park” w sprawie przejęcia sąsiadującej z nami hali produkcyjnej, dzięki czemu niebawem podwoimy nasze metrażowe zasoby – mówi Ireneusz Bartnikowski, prezes Solgaz sp. z o.o.

Prace nad adaptacją nowego pomieszczenia już się rozpoczęły i za kilka dni zacznie ono w pełni funkcjonować. Na rynek wszedł właśnie nowy model płyty, która jest większa i cieńsza. Zwiększenie części produkcyjnej to nie jedyne zmiany. W drugiej połowie 2019 r. Solgaz zajmie także nowe pomieszczenia administracyjne, co jest odpowiedzią na sukcesywny wzrost zatrudnienia.

Spółka jest ciekawym zjawiskiem na rynku, bo to jedna z tych polskich i dolnośląskich firm, które zaczęły produkować innowacyjny wynalazek i zyskały renomę poza naszym krajem. Zezwolenie
na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Świdnica Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydano dla Solgaz sp. z o.o. 13 lutego 2015 roku. Firma, która wcześniej działała w Dzierżoniowie, a potem w Marcinowicach, inwestując ponad 1,3 mln zł wybudowała wtedy w Świdnicy pierwszą halę produkcyjną. Dziś zatrudnia około 30 pracowników, ich liczba może się jeszcze zwiększyć. Wśród polskich internautów zasłynęła dzięki nietypowej kampanii w mediach społecznościowych, co zyskało jej wielbicieli i przeciwników.