Kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat grozić może 42-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez świdnickich policjantów, który podejrzany jest o kradzież aparatu cyfrowego oraz młota udarowego.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy na podstawie materiałów operacyjnych do sprawy ustalili i zatrzymali 42-letniego mężczyznę, podejrzanego o to, że w kwietniu dokonał kradzieży w jednym z mieszkań na terenie miasta. 
 
Mieszkanka Świdnicy, w kwietniu powierzyła klucze od swojego mieszkania 42-letniemu mężczyźnie poleconemu przez znajomą, który miał wykonać w jej mieszkaniu prace remontowe. Sama zaś wyjechała na urlop.
 
42 – latek wykorzystując  nieobecność właścicielki domu remontu nie wykonał ale... dokonał kradzieży aparatu cyfrowego oraz młota udarowego.  Swoim zachowaniem naraził pokrzywdzoną na straty sięgające blisko 2 tysięcy złotych. Sprzęty spieniężył w lombardach na terenie miasta,  jednocześnie wprowadzając w błąd pracowników lombardów co do własności tych rzeczy.
 
Teraz o losie mężczyzny zdecyduje Sąd. Za przestępstwa, których się dopuścił  grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.