Ponad 2 promile alkoholu miała kobieta zatrzymana przez świdnickich policjantów, która „opiekowała się” swoją 9 - miesięczną córką. 30-letnia mieszkanka Świdnicy usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jej losie zdecyduje sąd.


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uzyskali informację o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta trwa libacja alkoholowa i znajduje się tam matka z małym dzieckiem. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję pod wskazanym adresem.
 
Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 30 - latki okazało się, że miała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie, została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. 9 - miesięczna dziewczynka została przewieziona przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.
 
Kobieta została już przesłuchana, złożyła wyjaśnienia i przyznała się do zarzucanych jej czynów.  Prokurator Rejonowy w Świdnicy na wniosek policjantów zastosował wobec 30-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego 
 
Funkcjonariusze nadal zbierają materiał dowodowy w sprawie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami zgromadzone materiały przekazane zostały do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie dziecka. Za przestępstwo którego dopuściła się 30-latka może jej grozić  nawet do 5 lat pozbawiania wolności.