Żarowscy policjanci zatrzymali 44 - letniego mężczyznę, który nietrzeźwy kierował samochodem pochodzącym z... kradzieży. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu świdnickiego posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie po zakończonej służbie, jadąc prywatnym samochodem zauważyli skradziony pojazd marki Daewoo Nexia, za którym podjęli pościg. Pojazd ten skutecznie zatrzymali. O zatrzymaniu poinformowali oficera dyżurnego, który na miejsce niezwłocznie skierował patrol policji. 
 
W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze szybko ustalili również, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Po sprawdzeniu, pojazd okazał się utracony  w wyniku kradzieży z włamaniem do garażu na terenie Żarowa, które to zgłoszenie policjanci przyjęli tego samego dnia w godzinach porannych.
 
Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. 44- latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Jak się też okazało, mężczyzna już wcześniej był karany i pozbawiony wolności za przestępstwa w warunkach recydywy, dlatego teraz zarzut usłyszał w recydywie podwójnej, co zwiększa zarówno wymiar minimalnej, jak i górnej granicy kary. Za czyny których się dopuścił sąd może orzec nawet do 15 lat pozbawienia wolności.