Świdniccy sportowcy i trenerzy otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za wyniki sportowe i osiągnięcia w działalności sportowej za 2016 rok. Ich uroczyste wręczenie odbyło się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy.

Uhonorowane osoby:

1) Nagrody indywidualne dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe:

a) w wysokości po 700 zł:

  • Maja Słowikowska – Siatkówka - MKS Świdnica,

  • Jakub Matlęga - Piłka ręczna – ŚKPR Świdnica,

  • Anna Ghulyan – Boks - Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica,

  • Anna Wojas – Taniec sportowy,

  • Piotr Wojas – Taniec sportowy,

b) w wysokości po 600 zł:

  • Patryk Szparniak - Kickboxing - Fighter Klub Kaczmarek Grodowski,

  • Tomasz Paździora - Taekwondo - UKS Taekwondo Gryf Świdnica,

  • Dominika Sokołowska - Pływanie – KS Neptun Świdnica,

  • Oskar Cebula - Pływanie – WKS Śląsk Wrocław,

  • Jan Socha - Akrobatyka - MKS Polonia Świdnica,

  • Szymon Bentkowski - Akrobatyka - MKS Polonia Świdnica,

  • Szymon Pas - Akrobatyka - MKS Polonia Świdnica,

  • Dorian Pas - Akrobatyka - MKS Polonia Świdnica,

  • Martyna Dymicka - Golf – Stowarzyszenie Dolnośląskie Klub Golfowy,

  • Damian Lempart - Wyścigi samochodowe – TMSM Sparta Wrocław,

c) w wysokości po 400 zł:

  • Amelia Cieślak - Akrobatyka - MKS Polonia Świdnica,

  • Karolina Kozieł - Akrobatyka - MKS Polonia Świdnica,

  • Roksana Niedziałkowska - MKS Polonia Świdnica,

d) w wysokości po 300 zł:

  • Karolina Malinowska - Taekwondo - UKS Taekwondo Gryf Świdnica,

  • Weronika Borkowska - Taekwondo - UKS Taekwondo Gryf Świdnica,

  • Arkadiusz Osienienko - Taekwondo - UKS Taekwondo Gryf Świdnica,

2) Nagrody dla trenerów prowadzących szkolenia zawodników:

a) w wysokości 1100 zł:

  • Piotr Pas - Akrobatyka – MKS Polonia Świdnica,

b) w wysokości po 900 zł:

  • Anna Kozieł - MKS Polonia Świdnica,

  • Mariusz Krupczak - Piłka nożna – MKS Polonia-Stal Świdnica,

  • Tomasz Bohuszewicz - Taekwondo – Taekwondo Tiger,

  • Krzysztof Terebun - Piłka ręczna – ŚKPR Świdnica,

  • Marek Olczyk - Siatkówka – MKS Świdnica,

3) Nagrody dla osób wyróżniających się w działalności sportowej:

a) w wysokości po 1000 zł:

  • Przemysław Grzyb - piłka ręczna, piłka nożna, boks,

  • Jacek Gołębiewski - Lekkoatletyka – Świdnicka Grupa Biegowa,

b) w wysokości 800 zł:

  • Radosław Światowy - Lekkoatletyka – KB Hermes Świdnica.


Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy kolejnych osiągnięć sportowych i satysfakcji z prowadzonej działalności sportowej.